Новини та поради
Прикраси на зуби

Мало хто знає, що сучасна стоматологія пропонує послуги не тільки по лікуванню і реставрації зубів, але і їх прикрасі. Сьогодні створити блискучу усмішку можна в прямому сенсі цього слова.

Бажання якоїсь особливої краси на зубах виникає не тільки у представників молодого покоління. Зрештою, чим зуби відрізняються від шиї, зап'ястя, вух або пупка ?! Залежно від фінансових можливостей пацієнта стоматолог може прикрасити зуби різними пристосуваннями:

  • дорогоцінними каменями,
  • стразами,
  • скайсами,
  • Твінкл,
  • татуюваннями.

Дорогоцінні камені

Кожен бажаючий встановити дорогоцінні камені повинен знати, що вживлення такої ювелірної краси відбувається безпосередньо в тканини зуба – а це, з точки зору його здоров'я, недобре. Тому перед процедурою необхідно ставити коронки, що дозволить виключити можливі ушкодження здорового зуба. Фахівці попереджають і про те, що деякі прикраси можуть викликати біль на перепади температур.

Стрази

Стрази є декоративні кристали (найчастіше - гірський кришталь або Swarovski). Для їх виробництва використовують напівкоштовні або недорогоцінні камені різних форм (як правило, коло або конус).

Вони нешкідливі для зубів і легко знімаються. Коштують стрази набагато дешевше своїх дорогоцінних побратимів – тому « по кишені » для багатьох українців.

Стрази на зуби

Скайси і Твінкл

скайсами називають симпатичні крихітні фігурки з кришталю, відполіровані до ідеального блиску. Вони можуть відрізнятися формою і кольором. Популярні вироби у вигляді чарівних тварин, романтичних сердечок або зірочок.

Кріпляться такі прикраси на зуб спеціальним клеєм (з попередньо сушінням зуба). З їх допомогою нерідко приховують дрібні дефекти на зубах. Ні в якому разі не ставлять такі прикраси на штучні коронки і зуби або свої, але з тонкою емаллю.

Скайси і Твінкл

Twinkles - фігурки з металу, які є різновидом скайсов. Зазвичай використовуються аплікації з білого або жовтого золота, нікелю і заліза (як більш дешевий варіант) в конструкцію також може бути інкрустований камінь.

Татуювання

За аналогією зі шкірою, на зуб також можна нанести будь-яке зображення (все, на що вистачить фантазії дорослого пацієнта). Це прикраса – тимчасове, його зображення протримається не довше півроку (в залежності від технології нанесення малюнка і стійкості використовуваних матеріалів).

Татуювання на зубах

Такі тату нетоксичні і не завдають шкоди здоров'ю зубів. Видаляються вони легко - спеціальними скребками і полірувальними складами.

Показання і тимчасові протипоказання

Головним протипоказанням для наведення краси є нерівні або нездорові зуби, коли вони потемніли, руйнуються карієсом або потонули під шаром зубного каменю. Перед тим як прикрашати зуби, їх потрібно вилікувати і привести в порядок. Не завадить і відбілювання: адже після процедури на зуби будуть звертати увагу всі навколишні пацієнта люди.

Лікарі рекомендують ставити « блискітки » на верхні зуби (на нижніх - камені зазвичай не видно). Хороші фахівці можуть грамотно підібрати декор і зуб (або два), на який його розмістять: їм простіше оцінити лінію посмішки і зазначити, які саме видно зуби, коли людина посміхається.

Важливі нюанси

  • Необхідно правильно підібрати вид і розмір каменю. Уподобання клієнта повинні співпасти з рекомендаціями лікаря. Наприклад, велике прикраса на дрібних зубах виглядає безглуздо.
  • Після процедури важливо правильно організувати догляд за зубами і обраним окрасою. Від куріння, а також вживання солодкого, горіхів, насіння, фарбувальних продуктів і напоїв краще відмовитися. На продовження терміну служби прикраси вплине і своєчасна чистка зубів з правильним вибором зубної щітки .
  • Деякі метали можуть викликати алергію, тому необхідно заздалегідь виявити реакцію на них.

При всій створюваної красі лікарі попереджають: не варто захоплюватися подібним декоруванням, тому що повторна установка прикрас з камінням в одному і тому ж місці призводить до пошкодження емалі (вона сильно стоншується і вже не здатна ефективно захищати зуб від пошкодження).

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар