Причини і усунення галітозу

Сучасна медицина в якості одного із симптомів різних захворювань виділяє галітоз (неприємний запах з рота). Він не просто огидний самому носієві і оточуючим його людям, а й може серйозно ускладнити або зіпсувати романтичні або ділові відносини. При постійному прояві галітоз свідчить про наявність у людини проблем зі здоров'ям, часто саме з області стоматології.
Причини неприємного запаху з рота
Основна причина - гниття частинок продуктів харчування, що залишилися в ділянках між зубами і яснами. Але винні можуть бути і
- недостатня гігієна порожнини рота і освіту в зв'язку з цим мікробного нальоту на мові, яснах або зубах;
- середній і глибокий карієс;
- запалення тканин пародонта, яке нерідко виявляється кровоточивостью ясен;
- зубні протези, якщо їх погано очищають;
- зниження рівня активності слиновиділення через куріння, бактеріозу або гормональних порушень.
Якщо проблема – не з області стоматології
Іноді галитоз виникає через інших, не пов'язаних безпосередньо зі стоматологією, загальних причин і факторів:
- прийому певних харчових продуктів (цибулі, часнику та ін.);
- хронічних захворювань ЛОР-органів (від синуситу і риніту до тонзиліту і поліпів носа);
- проблем з легенями, печінкою, жовчним міхуром, шлунково-кишкового тракту, нирками;
- у хворих на онкологію або на цукровий діабет;
- голодування;
- стресу і нервового напруження;
- прийому алкоголю або деяких лікарських препаратів.
В таких випадках потрібно звернутися до терапевта для з'ясування справжніх причин галитоза і усунення не симптоми, а самого захворювання.
Як тимчасово « замаскувати » неприємний запах з рота?
Ряд гігієнічних засобів для ротової порожнини здатні на час (одні - більше, інші – менше) позбавити людину від проблеми жахливого запаху з рота.
Найбільш просте і звичне засіб - зубна паста. Додані в її склад освіжаючі компоненти допоможуть тимчасово усунути запах, але ж неможливо користуватися пастою кожен раз, коли починає неприємно пахнути з рота.
В таких випадках можна застосовувати ополіскувачі для ротової порожнини. Вони комфортніше у використанні, тому що процедура ополіскування займає не більше 1 хвилини (для чистки ж потрібно хоча б 5 хвилин).
Спреї діють гірше, але вони більш компактні. Їх можна завжди носити з собою, і завдяки двом пшик за секунду - миттєво застосовувати, але ефект свіжості буде триматися недовго.
Жувальні гумки представлені у величезному асортименті, з безліччю смаків і ароматів. Однак регулярне застосування такого засобу на голодний шлунок нерідко веде до розвитку гастриту. До того ж, максимальне « безпечне » для здоров'я травної системи час жування становить не більше 15 хвилин.
Всі ці заходи лише приховують проблему, але не вирішують її – тому необхідно не зволікати з походом до стоматолога.
Дії лікаря-дантиста
Як тільки пацієнт звертається до лікаря з проблемою галитоза, стоматолог обстежить його на виявлення джерел неприємного запаху. Флосом (зубною ниткою) очищаються міжзубні проміжки в області молярів, а рівно через хвилину оцінюється запах нитки. Далі гігієнічної серветкою обробляється задня третина спинки мови, після чого оцінювання повторюється. При необхідності, лікар призначає клініко-рентгенологічне обстеження.
Якщо в ротовій порожнині виявлені проблеми, проводиться санація і рекомендується повний курс з професійної гігієни ротової порожнини з видаленням всіх відкладень.
Хороший лікар повинен переконатися і в тому, що пацієнт володіє повною інформацією про правильний догляд за порожниною рота (від вибору зубної щітки до вміння чистити знімні протези за допомогою жорстких щіток і спеціальних шипучих очищувальних таблеток).
Профілактика галитоза
Фахівці радять і здоровим людям, і пацієнтам з неприємним запахом з рота обов'язково:
- Правильно і своєчасно чистити зуби щіткою.
- Вичищати міжзубні проміжки (зубочистками і зубними нитками) і мову (спеціальними скребками та щітками).
- Користуватися засобами гігієни порожнини рота (від ополіскувачів до гелів з антимікробними властивостями).
Слідкуйте за своїм здоров'ям!