Новини та поради
14
трав.

Пломбування молочних зубів

Пломбування молочних зубів

Не всі батьки знають, що хворіти і руйнуватися можуть не тільки постійні зуби: у дітей дошкільного віку досить часто зустрічається карієс молочних зубів. Цей процес ні в якому разі не можна пускати на самоплив в надії на те, що уражений зуб випаде і проблема зникне сама собою.

Про необхідність пломбування молочних зубів

Якщо не лікувати молочні зуби і дозволити їм зруйнуватися до їх природного випадання в термін, закладений природою, можна повністю втратити деякі з них, що призведе до неправильного розвитку прикусу і зміни подальшого розташування постійних зубів.

Невилікуваний карієс найчастіше закінчується такими ускладненнями, як періодонтит, пульпіт або кіста. При цьому, інфекція з молочного зуба потрапляє на зачаток корінного або кісткову тканину щелеп, що небезпечно для здоров'я малюка.

Проблеми з зубами відображаються і на функціональності ЖКТ дитини. При недостатній механічній переробці їжі погіршується і травлення.

Саме тому не можна ігнорувати проблеми з молочними зубами у дітей. Візит до дитячого стоматолога допоможе виявити ступінь каріозного процесу і необхідність пломбування.

Так, якщо уражений зуб ось-ось випаде (йому залишилося не більше півроку), а захворювання є уповільненим (хронічним), то пломбу не ставлять. При цьому зуби з тільки-тільки починається карієсом також не турбують пломбуванням: зазвичай лікар пропонує зупинити каріозний процес фторування. У цьому випадку на зуби наноситься спеціальний склад, що захищає їх від руйнування.

У всіх інших випадках дітям ставлять пломби, але тільки після ретельного огляду дантистом ротової порожнини дитини.

Який повинні бути дитяча пломба?

При виборі матеріалів для пломбування молочних зубів важливо зупинятися на тих, які мають такі властивості:

  • не шкодять зачатків постійних зубів;
  • видимі при стандартній процедурі рентгенівського знімка;
  • нетоксичні;
  • легко розміщуються в порожнині зуба.

При пломбуванні коренів молочних зубів застосовується особливий матеріал зі здатністю до розсмоктування в майбутньому. При одночасному ураженні декількох зубів, краще лікувати їх поступово, щоб малюк не втомлювався, а один візит не займав більше півгодини.

При виборі виду пломби лікар враховує вік дитини, стану здоров'я його зубного ряду і інші фактори. Цементні матеріали вже застаріли: такі пломби доводиться довго встановлювати, а відколюються вони легко. А ось склоіономерний цемент добре підходить для дитячих зубів. Светоотверждаємиє пломби також високотехнологічні: дозволяють швидко закінчити пломбування і зробити посмішку дитини здоровою і візуально привабливою.

Про кольорових пломби

Сьогодні в дитячій стоматології застосовують велику кількість матеріалів для пломбування, але найпопулярнішими вважаються кольорові пломби.

Самостійно вибрати колір пломби

Ними можна легко зацікавити дитину, запропонувавши навіть самостійно вибрати колір. Компомер & ndash; м'який, пластичний, зручний у використанні і має всі важливі складові, а також фтор, поступово збагачує дентин і запобігає можливу появу вторинної патології. Яскравий колір пломби дозволяє навіть в домашніх умовах помітити її стирання або випадання.

Методи установки пломби на молочні зуби

В основному, виділяють три методи:

  1. Ручний (препарування вручну).
  2. Хімічний.
  3. Класичний (з використанням бормашини).

До обезболиванию вдаються не у всіх випадках лікування молочних зубів (тільки при середньому і глибокому карієсі). В якості анестезії застосовується місцево спрей або ін'єкція, в низькій концентрації діючої речовини ліки.

Догляд після пломбування

Чи не все залежить від професіоналізму лікаря дитини: дуже важливо після установки пломби регулярно дотримуватися гігієни порожнини рота (обов'язково чистити молочні та постійні зуби правильно обраної зубною щіткою, а також полоскати рот після кожного прийому їжі).

Важливо також систематично відвідувати стоматолога, що допоможе підтримувати здорове дитячих зубів в хорошому стані. Правильне харчування, з високим вмістом вітамінів і кальцію, також буде підтримувати здоров'я дитини.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар