Новини та поради
28
квіт.
Протезування вінірами

Одним із сучасних видів протезування зубів є установка вінірів. Такі керамічні пластинки закріплюються на вестибулярної (зовнішньої) поверхні зубів при сошліфовиваніє її на 0,5 – 0,7 мм - в результаті виходить рівна і красива посмішка. Жодна людина, крім стоматолога з дзеркальцем в руках, не відрізнить якісний вінір від натурального зуба, якщо він виготовлений правильно.

Переваги протезування вінірами

Вініри виглядають дуже природно. З їх допомогою виправляють форму, колір і дрібні викривлення зубів. Тому найчастіше вони ставляться на передні зуби.

Явними плюсами можна назвати:

 • мінімальне обточування зуба (іноді можна обійтися і без пошкодження);
 • швидкість і ефективність процедури;
 • ідеальне попадання в колір рідних зубів (якщо ми говоримо про керамічних і фарфорових вініра);
 • збереження блиску навіть з плином тривалого часу (при дотриманні гігієни ротової порожнини);
 • міцність (кераміка і фарфор перевищують міцність натурального зуба);
 • інертність для організму.

Переваги протезування вінірами

Види виниров

Сьогодні вініри представлені трьома видами: керамічними, композитними і Люмініри.

Керамічні - створюються на основі порцеляни або діоксиду цирконію, товщина їх 0,3-0,5 мм. Відрізняються вони міцністю, тривалим терміном служби (10-15 років), природним естетичним виглядом і чималою ціною. Виготовлення таких вінірів проходить непрямим шляхом безпосередньо в зуботехнічній лабораторії (процес створення і установки займає тиждень). У перші відвідини стоматолога пацієнтові обробляють зуби і роблять зліпок, у другу – встановлюють тимчасовий вінір, в третє - фіксують постійне.

Композитні - встановлюються прямим способом безпосередньо в стоматологічному кріслі, тобто пацієнт в цей же день йде з новими зубами. В ході процедури композитні матеріали пошарово наносяться прямо на зуб, усуваючи тріщини, відколи емалі, колірні і об'ємні зміни. Коштують такі вініри дешевше, але менше користуються попитом через неточного прилягання до зубної поверхні, невисокого терміну служби (максимум – 7 років), крихкості і ризику утворення карієсу або запалення ясен в місцях скупчування нальоту і бактерій.

Люмініри називають голлівудськими вінірами за їх унікальну, елітну технологію створення. Сьогодні вони найкращі. Такі вініри створюються з надміцного порцеляни, що дозволяє робити їх більш тонкими (до 0,3 мм), завдяки чому – не потрібно обточування зубів. Термін служби Люмініри перевищує 20 років. Підбір виниров

Протипоказання

Протипоказання до протезування вінірами можуть бути самі різні:

 • бруксизм (неусвідомлене стиснення зубів, тобто скрегіт);
 • недостатній обсяг зубної емалі;
 • неповне прорізування зуба;
 • патологія прикусу;
 • карієс з ускладненнями;
 • пародонтоз, пародонтит або гінгівіт;
 • пломба великого розміру.

Що потрібно знати пацієнту з встановленими вінірами?

 1. При заняттях спортом необхідно надягати спеціальні капи, які захищають зуби від механічних пошкоджень.
 2. Забудьте про звичку гризти горіхи і насіннячка, відкривати зубами пляшки, курити і ін. (Інакше – ваша усмішка зійде нанівець).
 3. Оксид цирконію не пропускає світло – тому такі зуби будуть виглядати не дуже натурально, а ось кераміка і фарфор виглядають максимально естетично і природно.
 4. Середня вартість установки одного винира коливається від 15 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, але все залежить від його виду і складності установки.
 5. Продовжити термін служби будь-якого виду винира зможе належний системний догляд.

Як доглядати за вінірами?

Відразу після процедури необхідно виключити вживання всіх продуктів харчування і напоїв, які володіють фарбувальними властивостями (від кави, чаю і червоного вина до шоколаду і буряка). Далі – просто мінімізувати їх.

Гігієна ротової порожнини з вінірами досить проста. Необхідно 2 рази на день чистити зуби, полоскати рот після кожного прийому їжі, вибирати зубну пасту з невисоким вмістом абразиву, не користуватися зубним порошком і 2-3 рази на рік наносити візит до стоматолога, щоб вчасно помічати і усувати будь-які проблеми з вінірами, зубами і яснами.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар