Новини та поради
21
квіт.

Містовидний зубний протез

Містовидний зубний протез

Сьогодні одним з найпопулярніших видів протезування зубів є містовидний протез. Така незнімна ортодонтична конструкція успішно заміщає втрачені зуби, повертаючи їм естетичність і функціональність. Важлива умова для проведення цього протезування - наявність двох здорових зубів, які будуть опорою для «моста».

Переваги мостовидних протезів

Незважаючи на велику кількість пропозицій в області протезування зубів, в сучасній стоматологічній практиці найчастіше пацієнти вибирають мостовидні протези. І це не випадково: адже вони

 • повноцінно відновлюють жувальну і мовну функції;
 • в порівнянні зі знімними протезами, дуже комфортні;
 • дозволяють швидко і безболісно звикнути до конструкції;
 • мають відмінні естетичні характеристики.

Мостовідний зубний протез

Види мостовидних протезів за матеріалом виготовлення

Виділяють протези:

1. Металеві

Створюються з золота, нікель-хромових або кобальт-хромових сплавів, найчастіше – суцільнолитими, тому що саме вони є дуже надійними і функціональними.

2. Пластмасові

Заміщають дефект передніх зубів або використовуються в якості тимчасових конструкцій, поки виготовляється постійний міст (незважаючи на хороші естетичні властивості, вони швидко втрачають свій привабливий зовнішній вигляд і міцність).

3. Керамічні

Це матеріал володіє гіпоалергенність, кращими естетичними властивостями і непоганий міцністю, але металу в надійності він, все ж, поступається.

4. Комбіновані (метал + пластмаса або метал + кераміка)

Металокерамічні протези – найпопулярніші (завдяки міцності і довговічності металу, а також естетики та відсутності впливу кераміки на організм).

Металлопластмассовиє мости застосовуються рідко, в особливих випадках (наприклад, в поєднанні з імплантатами , при необхідності створити полегшені коронки або мости).

Інші класифікації містовидних протезів

 • За тривалістю носіння протези можуть бути тимчасовими і постійними.
 • За конструкцією – цільними і складовими (або розбірними).
 • По виду опори - з одно- і двосторонньої опорою на зуби, а також на імплантатах і замкових кріпленнях.
 • По розташуванню проміжної частини моста щодо ясен – дотичні і промивні.

Вибір кожного з них залежить від конкретної клінічної ситуації. Тому бруківці протез завжди підбирається індивідуально (то, що буде ідеальним для одного пацієнта, може зовсім не підійти іншому).

Показання і протипоказання

Мостовидні протези застосовуються, якщо у пацієнта є дефекти зубного ряду (не важливо, що було причиною – травма, зруйнований карієсом зуб або ін.), Естетичні дефекти, що не піддаються іншим способом лікування, або людина потребує заміни вже відслужили свій експлуатаційний термін старих конструкцій.

Протипоказаннями до установки мостовидного протеза стануть бруксизм, будь-які аномалії прикусу, пародонтит в активній фазі і патологія стіраємості опорних зубів.

Установка зубного моста

Установка моста

Вона проходить в кілька етапів:

 1. Оцінюється клінічна ситуація і вибирається варіант протеза.
 2. Проводиться підготовка до протезування (лікуються всі захворювання ротової порожнини).
 3. Після лабораторного виготовлення протеза проводиться його примірка, виявляються можливі неточності і усуваються дефекти.
 4. Зубний міст остаточно фіксується в ротовій порожнині за допомогою швидко застигає цементу, перехідника-абатмента або замків (в залежності від виду протеза).
 5. Зняти міст на коронках набагато проблематичніше конструкцій з замочками або конструкції на імплантатах, особливо, якщо потрібно зберегти конструкцію в цілому, придатному до переустановлення вигляді. Для цього доводиться застосовувати ультразвукові або пневматичні установки, які викликають подрібнення адгезивних матеріалів і дозволяють коронки відійти від заснування.

  Важливо, щоб лікар правильно підібрав мостовидний протез, а технік – точно виготовив міст в зуботехнічній лабораторії (зуби після протезування повинні правильно замикатися). В цьому випадку протез зможе служити довго (від 5 до 15 років), а догляд за ним буде потрібно мінімальний: регулярно чистити протез за допомогою спеціальної зубної щітки , пасти , нитки і йоржика.

Оцініть матеріал
(2 голосів)

Залишити коментар