Новини та поради
13
квіт.

Особливості та види протезування зубів

Особливості та види протезування зубів

У сучасній стоматологічній практиці протезування вважається однією з найактуальніших послуг: адже відновлення функції і структури зубів дозволяє людині в будь-якому віці отримати ідеально гарну посмішку і відсутність обмежень, пов'язаних з втратою одного зуба або навіть цілого зубного ряду.

Підготовка до зубного протезування

Будь-який вид протезування вимагає грамотної підготовки ротової порожнини. Зазвичай вона проходить в 4 етапи:

 1. Усуваються відкладення на поверхні зубів (від нальоту до каменя).
 2. Лікуються захворювання, що зачіпають слизову оболонку ротової порожнини і ясен. Проблеми з пародонтом (та ж кровоточивість ясен) присутні, за статистикою, у 90% пацієнтів старше 30 років.
 3. Проводиться лікування карієсу.
 4. При неможливості вилікувати будь-які зуби вони видаляються.

Види

Найбільш повна класифікація протезування передбачає три виду послуги.

До частково-знімного і знімного протезування відносять:

 • бюгельні протези, як правило, складаються з металевого каркаса розвантажує і утримує пристосуванням для конструкції, дуг і штучних зубів;
 • пластинкові протези на основі акрилового або нейлонового матеріалу і встановлених на нього штучних зубів (знімна конструкція спирається на щелепи без зубів і піднебіння, а частково-знімна - фіксується на здорові зуби).

Бюгельний протез

Серед популярних незнімних - виділяють:

 • штучний імплант (видів імплантатів сьогодні дуже багато);
 • мостовидний протез, що складається з цілого ряду штучних коронок, що надіваються на сусідні здорові зуби або їх коріння;
 • зубна коронка – ковпачок, який встановлюється замість коронки зуба і імітує її натуральну форму (процедура найпопулярніша);
 • люмініри і вініри, що представляють собою ультратонкі пластинки з кераміки;
 • вкладки – особливі пломби з кераміки, створені за зліпкам в лабораторії (вони дають зубу бездоганний зовнішній вигляд).

Вибір матеріалу

При виборі матеріалу звертають увагу, в першу чергу, на його біологічну сумісність з тканинами в ротовій порожнині пацієнта, а також стійкість до регулярного впливу продуктів харчування і слини. Зубний протез не повинен викликати алергію, змінювати смакові відчуття або бути причиною неприємного запаху з рота. За кольором матеріал повинен максимально нагадувати відтінки здорових зубів.

Пластмасу, що складається з акрилових смол або неакрілових полімерів (нейлон і поліуретан), застосовують у виготовленні зубів і основ для знімних пластинчастих протезів.

Кераміку використовують в самих різних типах протезів зубів. Вона популярна, так як створює натуральний контур ясна, не викликає алергії, повністю сумісна з м'якими тканинами в порожнині рота і може бути забарвлена в будь-який, найбільш природний колір зубів.

Металеві протези (раніше – золото, а сьогодні – різні сплави) рідко використовують окремо від кераміки. Вони прекрасно доповнюють красиву кераміку своїм більш надійним металевим каркасом.

Особливості протезування зубів в залежності від їх розташування

Протезування зубів верхньої щелепи нерідко вимагає синус-ліфтингу (кісткової пластики, що допомагає підняти дно гайморової пазухи і повністю закрити з'явилося місце кістковою тканиною). Саме ця частина стане основою, до якої буде фіксуватися зубної корінь.

При протезуванні зубів жувального відділу найчастіше використовують металокерамічний матеріал: він має високий рівень міцності при гідному естетичному вигляді.

В протезуванні передніх зубів важливо провести процедуру швидко, але з максимальним ефектом для естетики нових зубів. При цьому верхній ряд краще відновлювати цільнокерамічної конструкцією, тому що метал буде просвічуватися крізь емальоване покриття (особливо, в місці оголення у ясна).

Час протезування

На кінцеві терміни протезування вплинуть три фактори: вид протезування, чи потрібен перерву в процесі і бере участь в ньому зубний технік (вкрай рідко стоматологічна клініка обладнана власними фрезерними верстатами для виготовлення протеза за один візит).

Найбільш тривалим терміном відрізняється імплантація.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар