Новини та поради
08
квіт.
Види зубних імплантатів

Сучасна стоматологія пропонує клієнтам не тільки унікальну за своєю суттю процедуру під назвою « імплантація », а й величезний вибір тих самих штучних замінників зубів. Підбирається імплантат не тільки за показниками, але і в залежності від фінансового стану пацієнта (не всі моделі і фірми-виробники може собі дозволити середньостатистичний житель нашої країни).

Види імплантатів за матеріалом виготовлення

В залежності від того, який матеріал використовувався у виробництві зубних імплантатів, їх підрозділяють на:

  • металеві,
  • керамічні.

Перші, в більшості своїй, складаються з чистого титану або його сплавів. Рідше до складу додають оксид цирконію або золото, але такі моделі коштують значно дорожче своїх металевих побратимів. Перевага таких імплантатів в їх відмінній біосумісності і відсутності шкідливого токсичного впливу. Метал швидко вростає в кістку, не дає больових відчуттів і не викликає запалень. Пацієнт відчуває новий зуб з титану як рідний, тому він легкий і має гарну теплопровідність.

Більш дешевим матеріалом вважається сталь. Такі імплантати цілком зручні і прості в установці, піддаються коригування після неї, але зазвичай пропонуються стоматологом при повній відсутності зубів або вираженому руйнуванні цілого зубного ряду.

Другі, керамічні імплантати, на жаль, не володіють високою міцністю. Однією з їх варіацій є імплантат зі штучного сапфіра з пористою поверхнею.

Прекрасно себе зарекомендувало комбінування матеріалів: основа з титану і покриття з кераміки. Цей тип імплантату увібрав в себе всі позитивні характеристики обох видів.

Види зубних імплантатів

Види імплантатів за формою

Розрізняють імплантати:

  • гвинтові – схожі на гвинти зовні і з точки зору технології установки (вона нагадує вкручування гвинта-самореза), приживаються дуже швидко;
  • циліндричні – виключають наявність різьблення, зовнішнє покриття має пористу структуру, що дозволяє імплантату міцно і надійно закріпитися в кістковій тканині;
  • пластинчасті – актуальні в разі вузької кістки, коли коренеподібні штифти (до них відносяться перші 2 види) поставити не можна, виглядають як довга вузька металева смужка.

Нерідко використовують і комбіновані імплантати, які вмістили в себе обидві форми: і корневідним, і пластинкових. Це складні конструкції, які найчастіше використовуються при виражених дефектах ясна.

Види імплантатів по типу зубної імплантації

В стоматології застосовуються:

  • внутрішньокісткові імплантати – їх повністю впроваджують в кісткову тканину щелепи, тобто розташовуються вони нижче ясен, при цьому штучний зуб кріпиться не безпосередньо до імплантату, а до його спеціальному держателю;
  • поднадкостнічние імплантати – вони закріплюються над кісткою, але під яснами і виглядають як металевий каркас з кріпленням на щелепної кістки;
  • черезкісткового імплантати – дуже рідкісні, їх встановлюють виключно на нижню щелепу (вимагають великого і серйозного хірургічного втручання).

Про міні-імплантатах

Бувають випадки, коли імплантація необхідна пацієнтам, чиї щелепні кістки погано підходять для майбутньої процедури (через неправильну структури щелепи або низької щільності кістки). Таким людям ортодонти рекомендують міні-імплантати.

Вони компакти за розміром (менший діаметр) – тому застосовуються для відтворення зубів невеликого розміру, предкоренних зубів або для фіксації зубів в найбільш вузьких частинах щелеп. Переваги таких видів імплантатів незаперечні: мінімум часу на загоєння ясна, незначне хірургічне втручання, швидкий відновлювальний період.

Довіра до виробника

В Україні провідні стоматологічні клініки довіряють зубних імплантатів, які вже добре себе зарекомендували. Серед них - Alpha Bio, Implatinum, Osstem, Straumann, Bicon, Dentack, Camlog, Nobel Biocare і багато інших.

Одні виробники розраховані на високий рівень доходу пацієнта, інші – заповнюють ринок середньостатистичного споживача. Лікарська практика дозволяє стоматологам побачити переваги кожного виду імплантату і підібрати для свого пацієнта найкраще з можливого.  

Оцініть матеріал
(3 голосів)

Схожі матеріали

Залишити коментар