Новини та поради
03
квіт.
Імплантація зубів

Втрата корінного зуба в будь-якому віці дуже неприємна. Чи була причиною того травма або своєчасно не вилікуваний глибокий карієс – але зуб вже видалений, і кращою заміною йому може стати сучасний імплантат. Він не тільки вирішує естетичну сторону проблеми, але і підтримує здоров'я всіх ясен і зубів пацієнта. Відсутність зуба на своєму місці в ряду серйозно підвищує жувальну навантаження на «сусідів», а це, так чи інакше, призводить до того, що вони розхитуються і швидше піддаються каріозної процесу.

Що таке зубний імплантат?

Візуальний і функціональний замінник здорового корінного зуба зазвичай включає в себе три елементи:

• штифт на основі титану (його « вкручують » в те місце, де відсутній корінь зуба, а після цього - зрощують з кісткою щелепи);

• абатмент (його встановлюють безпосередньо на штифт);

• зубна коронка (її поміщають на абатмент, як правило, вже після загоєння).

Титан для імплантації – матеріал не випадковий: він є гіпоалергенним, добре приживається і біосумісний з людиною організму (приживлюваність таких імплантів досягає 97%). При належному догляді служить він не один десяток років.

Що таке зубний імплантат

Підготовка до імплантації

Перед проведенням імплантації обов'язково необхідно (і про це нагадає доктор):

  • здати ряд певних аналізів,
  • пройти професійну чистку зубів у лікаря-стоматолога,
  • позбутися зубного каменю та інших відкладень,
  • вилікувати абсолютно всі зуби від карієсу.

Якщо під час огляду перед процедурою виявлені проблеми з яснами, їх також вирішують до імплантації (особливо, якщо з'явився набряк).

Протипоказання для установки зубного імпланта

Імплантація не рекомендована вагітним жінкам (і це не єдине обмеження з боку стоматології в період виношування дитини), особливо в перший і останній триместри.

Повним протипоказанням до установки імплантатів також є такі захворювання, як цукровий діабет (1-ого типу) і порушення згортання крові, онкологія і туберкульоз у відкритій формі, гіпертонус м'язів щелепи і всілякі психічні відхилення.

Зубний імплантат

Основні етапи установки імпланта

  1. Під місцевим наркозом надрізається ясна і формується канал для вкручування готового імплантату. Після його розміщення м'які тканини зшиваються. Штифт залишається в них на півроку (у верхній щелепі) або на 3 місяці (в нижній).
  2. Десна розкривається, в імплантат угвинчується мікроустановка для формування ясна. Через пару днів вона замінюється на абатмент з титану. Загоєння відбувається за 1-2 тижні. В цей час починається процес виготовлення майбутньої коронки.
  3. Готова коронка встановлюється на абатмент.

Після цього важливо вчасно відвідувати лікаря: в перший рік - кожні три місяці, далі – 2 рази в роки. Стоматолог в кожен візит оцінює ступінь приживлюваності імплантату і то, в якому стані знаходяться м'які тканини в роті пацієнта.

Сам же протез не вимагає якогось особливого догляду: стандартного дотримання гігієни порожнини рота і правильного вибору зубної щітки буде досить.

Види імплантатів

Сьогодні найбільш популярними і затребуваними вважаються три типи імплантатів:

  • Імплантати класичної форми максимально нагадують корінь зуба: вони досить довгі і вимагають чималої обсягу кістки щелепи.
  • Базальні імпланти – менше за розміром, вони обладнані спеціальними кріпленнями.
  • Міні-імпланти в 4 рази менше класичних, а їх діаметр дорівнює товщині звичайної зубочистки.

Переваги імплантації зубів.

На відміну від інших методів протезування, імплантація не потребує попередньому обтачивании здорових зубів (тобто живі зуби в процесі установки не задіяні). У зв'язку з цим, навіть якщо у пацієнта немає всіх зубів, можна встановити цільну (незнімного типу) конструкцію.

Процедура доставляє мінімум дискомфорту, але дає чудовий візуальний ефект: штучно створені зуби нічим не будуть відрізнятися від рідних. Вибрати сучасний імплант можна як за формою, так і за матеріалом виготовлення або зовнішнім виглядом.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Схожі матеріали

Залишити коментар