Імплантація зубів

Втрата корінного зуба в будь-якому віці дуже неприємна. Чи була причиною того травма або своєчасно не вилікуваний глибокий карієс – але зуб вже видалений, і кращою заміною йому може стати сучасний імплантат. Він не тільки вирішує естетичну сторону проблеми, але і підтримує здоров'я всіх ясен і зубів пацієнта. Відсутність зуба на своєму місці в ряду серйозно підвищує жувальну навантаження на «сусідів», а це, так чи інакше, призводить до того, що вони розхитуються і швидше піддаються каріозної процесу.
Що таке зубний імплантат?
Візуальний і функціональний замінник здорового корінного зуба зазвичай включає в себе три елементи:
• штифт на основі титану (його « вкручують » в те місце, де відсутній корінь зуба, а після цього - зрощують з кісткою щелепи);
• абатмент (його встановлюють безпосередньо на штифт);
• зубна коронка (її поміщають на абатмент, як правило, вже після загоєння).
Титан для імплантації – матеріал не випадковий: він є гіпоалергенним, добре приживається і біосумісний з людиною організму (приживлюваність таких імплантів досягає 97%). При належному догляді служить він не один десяток років.
Підготовка до імплантації
Перед проведенням імплантації обов'язково необхідно (і про це нагадає доктор):
- здати ряд певних аналізів,
- пройти професійну чистку зубів у лікаря-стоматолога,
- позбутися зубного каменю та інших відкладень,
- вилікувати абсолютно всі зуби від карієсу.
Якщо під час огляду перед процедурою виявлені проблеми з яснами, їх також вирішують до імплантації (особливо, якщо з'явився набряк).
Протипоказання для установки зубного імпланта
Імплантація не рекомендована вагітним жінкам (і це не єдине обмеження з боку стоматології в період виношування дитини), особливо в перший і останній триместри.
Повним протипоказанням до установки імплантатів також є такі захворювання, як цукровий діабет (1-ого типу) і порушення згортання крові, онкологія і туберкульоз у відкритій формі, гіпертонус м'язів щелепи і всілякі психічні відхилення.
Основні етапи установки імпланта
- Під місцевим наркозом надрізається ясна і формується канал для вкручування готового імплантату. Після його розміщення м'які тканини зшиваються. Штифт залишається в них на півроку (у верхній щелепі) або на 3 місяці (в нижній).
- Десна розкривається, в імплантат угвинчується мікроустановка для формування ясна. Через пару днів вона замінюється на абатмент з титану. Загоєння відбувається за 1-2 тижні. В цей час починається процес виготовлення майбутньої коронки.
- Готова коронка встановлюється на абатмент.
Після цього важливо вчасно відвідувати лікаря: в перший рік - кожні три місяці, далі – 2 рази в роки. Стоматолог в кожен візит оцінює ступінь приживлюваності імплантату і то, в якому стані знаходяться м'які тканини в роті пацієнта.
Сам же протез не вимагає якогось особливого догляду: стандартного дотримання гігієни порожнини рота і правильного вибору зубної щітки буде досить.
Види імплантатів
Сьогодні найбільш популярними і затребуваними вважаються три типи імплантатів:
- Імплантати класичної форми максимально нагадують корінь зуба: вони досить довгі і вимагають чималої обсягу кістки щелепи.
- Базальні імпланти – менше за розміром, вони обладнані спеціальними кріпленнями.
- Міні-імпланти в 4 рази менше класичних, а їх діаметр дорівнює товщині звичайної зубочистки.
Переваги імплантації зубів.
На відміну від інших методів протезування, імплантація не потребує попередньому обтачивании здорових зубів (тобто живі зуби в процесі установки не задіяні). У зв'язку з цим, навіть якщо у пацієнта немає всіх зубів, можна встановити цільну (незнімного типу) конструкцію.
Процедура доставляє мінімум дискомфорту, але дає чудовий візуальний ефект: штучно створені зуби нічим не будуть відрізнятися від рідних. Вибрати сучасний імплант можна як за формою, так і за матеріалом виготовлення або зовнішнім виглядом.