Новини та поради
27
бер.

Брекети і брекет-системи сучасної стоматології

Брекети і брекет-системи сучасної стоматології

Проблема неправильного прикусу або нерівного зуба не тільки доставляє психологічний дискомфорт пацієнтам, а й істотно шкодить їх здоров'ю. Завдяки сучасним брекетів виправити ці порушення можна практично в будь-якому віці.

Що таке брекет-система?

Брекет-система складається з двох частин: самих брекетів і ортодонтичних кілець, дуг і інших додаткових елементів. У свою чергу, брекет являє собою конструкцію з 4 гачків і спеціальної опорної площадки з припаяної сіткою.

Як матеріали для брекетів сьогодні використовуються метал (нержавіюча сталь або сталь, покрита золотом, - найміцніший варіант), пластик різних відтінків, кераміка (для візуальної непомітності), композиційний матеріал і навіть штучний сапфір (як не тільки спосіб боротьби з аномальним прикусом, але і прикраса).

Брекет-система

Показання і протипоказання до застосування брекет-систем

Встановлюється брекет-система при аномаліях окремих зубів, зубного ряду і прикусу, в момент підготовки порожнини рота до протезування, для поліпшення естетики особи або корекції профілю, а також при виведенні зубів, які ще не прорізалися, в зубну дугу.

Заборонено ставити брекети, якщо:

 • на зубної емалі видно Меловідниє плями і тріщини;
 • в наявності - карієс зубів;
 • в ротовій порожнині варто занадто багато пломб і штучних коронок;
 • пацієнт страждає психічними або важкими загальносоматичними захворюваннями;
 • у нього є алергія на використовувані матеріали.

Вестибулярна брекет-система

Види брекетів

Сучасна стоматологія використовує 2 системи брекетів:

 1. Вестибулярную – з фіксацією на зовнішній поверхні зубів. В цьому випадку брекети визначаються візуально і в перший час кілька заважають губах і щоках.
 2. Лінгвальна – з кріпленням на внутрішній стороні зубів. Такий вид системи коштує дорожче, але він не псує естетичний вигляд обличчя і усмішку, тому що непомітний.

Ортодонт для кожного пацієнта підбирає брекет-систему в індивідуальному порядку. Протягом всього часу лікування брекети необхідно коригувати і налаштовувати.

Лінгвальна брекет-система

Як відбувається установка?

Після того, як визначено оптимальний метод лікування, призначається дата установки брекет системи. Безпосередньо перед процедурою необхідно правильно підготувати до неї порожнину рота: вилікувати карієс і провести професійну чистку зубів з покриттям фторлаком.

Етапів установки кілька. Спочатку відбувається приклеювання брекетів за допомогою спеціальних стоматологічних матеріалів (стеклоїономерних цементів, фотоотверждаемих або хімічних композитів). Потім лікар виконує активацію брекет-системи (в наступний прийом і далі регулярно, але не рідше 1 разу на місяць). Періодично в процесі лікування також знадобиться зміна дуги, щоб міняти ортодонтичне зусилля.

Якщо брекети відклеюються, що іноді трапляється, то лікуючий доктор їх фіксує повторно. Головне – своєчасно повідомити про це лікаря: адже в такому випадку вся брекет-система тимчасово не працює. Полегшує звикання до брекетів на початковому етапі носіння спеціальний стоматологічний віск.

Правильний догляд за зубами з брекет-системою

Зуби необхідно чистити, по можливості, після кожного прийому їжі (правильна методика займає не менше 10 хвилин). Використовуються спеціальні зубні щітки і йоржик (він очищає простір під дугою). По закінченню чищення рот обробляється ополаскивателем зі фтором (це зміцнює зубну емаль).

 1. Кусати і гризти тверде (горіхи, бублики, карамельки і ін.).
 2. Їсти прилипає їжу (вафлі, жувальні гумки, печиво та ін.).
 3. Відкушувати щільні і жорсткі за структурою продукти від великого шматка (яблука, морква, м'ясо та ін.) – їх необхідно розрізати на більш дрібні шматочки і тільки тоді їсти.
 4. Вживати холодне і гаряче: різкий перепад температур сприяє відклеювання брекетів і погіршує властивості дуги.

При дотриманні всіх рекомендацій носіння брекетів дає свій результат вже через півроку. Загальний же термін для лікування зазвичай становить не менше 7 місяців і не більше 2 років.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар