Новини та поради
10
бер.

Лікування зубів під час вагітності

Лікування зубів під час вагітності

Час очікування дитини – не тільки радісний період для жінки, але і дуже відповідальний. Саме від її здоров'я буде залежати благополуччя малюка як на стадії його розвитку в утробі матері, так і в подальшому житті, після народження.

Причини хвороби зубів на тлі вагітності

Під час вагітності багато запаси поживних речовин жінки передаються плоду – звідси частий дефіцит кальцію, який безпосередньо відбивається на зубах кожної майбутньої матусі. А адже в першому триместрі у малюка формуються базові зачатки всіх молочних зубів!

Яскраво виражений токсикоз погіршує стан зубів через кислого вмісту шлунка при частій блювоті або печії і через порушення загального обміну, коли їжа не засвоюється. Якщо жінка їсть багато мучного та солодкого і мало клітковини, то бактерії порожнини рота швидко розмножуються і також призводять до хвороб.

Ось чому так важливо дотримуватися правильного режиму харчування і гігієни порожнини рота, не забуваючи регулярно відвідувати стоматолога, щоб не допустити руйнування зубів у такій непростій для вагітної жінки період.

Чи можна вагітним лікувати зуби і коли це робити?

Лікування зубів можливо, навіть коли в животі у жінки вже розвивається і росте дитина. Однак застосування деяких медичних препаратів доводиться обмежувати, щоб не нашкодити самому плоду. Саме тому важливо вибирати найбільш безпечні періоди для лікування зубів майбутньої мами:

  • під час планування вагітності (тобто незадовго до її настання);
  • у другому триместрі вагітності;
  • після пологів, а краще – після закінчення грудного вигодовування.

Складні процедури проводяться строго в ці часові проміжки.

Лікування зубів під час вагітності

Небезпеки при лікуванні зубів під час вагітності

Якщо говорити про шкоду, яку може отримати розвивається в животі у мами дитина, то нанести його можуть такі процедури:

1. Рентгенологічне обстеження.

У вагітних його проводять тільки в найнеобхідніших випадках, так як будь-яке випромінювання уповільнює швидкість розвитку клітин плоду. У перші і останні місяці вагітності робити знімки категорично не можна.

2. Видалення зубів.

Якщо назріла необхідність видалити зуб у вагітної жінки, найкраще залишити цю, не найпростішу процедуру на післяпологовий період. При неможливості очікування зуб видаляють в другому триместрі вагітності. Використовується тільки місцева анестезія з сучасними анестетиками, здатними і позбавити пацієнтку від болю, і убезпечити малюка в утробі матері завдяки непроникнення знеболюючої речовини крізь бар'єр плаценти.

Категорично заборонені під час вагітності загальний наркоз і процедура по відбілюванню зубів.

Найбільш часті хвороби зубів під час вагітності

Нерідко майбутні матусі звертаються до стоматолога з гінгівітом, причиною якої стає зміна балансу гормонів в крові. Десни сильно опухають, запалюються, починають кровоточити .

Також активно може розвиватися карієс, а у жінки в положенні навіть найнезначніші каріозні вогнища миттєво перетворюються в серйозну проблему. Ускладненнями карієсу стають пульпіт і періодонтит, часто ведуть до втрати зуба.

Загострюється чутливість зубів. Кислотно-лужний баланс ротової порожнини після прийому їжі відновлюється набагато повільніше, ніж зазвичай.

Правильний догляд за ротовою порожниною і дієта для здоров'я зубів у вагітних

Майбутнім мамам обов'язково рекомендують:

 • чистити зуби грамотно обраної зубною щіткою і полоскати рот не менше 2-3 разів на день;
 • ввести в свій щоденний раціон харчування ті продукти, в яких міститься велика кількість кальцію (його повинно вистачати не тільки самій жінці, але і її активно розвивається малюкові);
 • стежити за споживанням фосфору, фтору, вітаміну D (їх багато в рибі, молоці, свіжих овочах, ягодах і фруктах);
 • уважно прислухатися до себе (коли вагітну жінку тягне до того чи іншого корисного продукту, це може стати сигналом про те, яких речовин не вистачає її власного організму);
 • при найменших проявах проблем із зубами або яснами відвідувати лікаря для усунення захворювань на ранньому етапі їх розвитку.
Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар