Новини та поради
25
лют.

Карієс молочних зубів, дитячий карієс

Карієс молочних зубів, дитячий карієс

Карієс – серйозне захворювання, небезпечне не тільки для постійних зубів, але і для тимчасових молочних у дітей. Помилково то думка, згідно з яким каріозні зуби випадуть без наслідків для організму, а замість них з'являться нові, абсолютно здорові. На практиці все відбувається зовсім не так – дитини чекають біль, пульпіту, періодонтиту, неправильний прикус і багато інших ускладнення.

Небезпека і негативні наслідки карієсу молочних зубів

На процес формування постійних зубів у дитини впливає будь-яке захворювання їх молочних попередників. Вже самі по собі гнильні хвороботворні бактерії при розвитку каріозного процесу в роті малюка негативно позначаються на дитячому здоров'ї:

  • б'ють по імунній системі, знижуючи її захисні функції;

  • стають провокатором при виникненні інших захворювань.

Причини карієсу молочних зубів

Карієс молочних зубів

Часто саме у віці 2-3 років маленькі пацієнти стоматологів приходять на прийом, вже маючи зуби з карієсом. Причинами найчастіше стають такі чинники:

  • Вечірні або нічні прийоми солодкої води, молочної суміші або соку в пляшці

Під час сну слиновиділення у малюка призупиняється, ковтання припиняється, і весь наліт від солодкого на довгі години залишається на дитячих зубах – створюється ідеальне середовище для хвороботворних мікроорганізмів.

  • Надмірне вживання солодощів

Найстрашнішими винуватцями карієсу у дітей стають газована вода, жуйки, шоколад і смоктальні цукерки.

  • Помилки в гігієні ротової порожнини

Якщо не чистити зуби або робити це з рук геть погано, то на зубах дитини або між ними залишаються частки їжі, яка дозволяє бактеріям розмножуватися.

  • Неправильний режим харчування

У раціоні малюка старше року обов'язково повинні бути присутніми страви, які вимагають інтенсивного жування: це призводить до підвищеного слиновиділення і природного очищення молочних зубів. Недолік мінералів в їжі також позначається на емалі зубів. Фтор її захищає від карієсу, а кальцій бере участь в самій будові зуба.

Сучасне лікування карієсу молочних зубів

Сьогодні візит до дитячого стоматолога може перетворитися в цікаву гру замість очікуваного хворобливого випробування. Маленьких пацієнтів відволікають оригінальними іграшками, трансляцією мультиків та іншими забавами. Спеціальне обладнання для дитячої стоматології дозволяє лікувати молочні зуби у дітей безшумно і безболісно.

Сучасне лікування карієсу молочних зубів

Якщо карієс охопив лише поверхневий шар зубів, то їх можна посріблити. Однак ця методика має істотний мінус: через солей срібла вона залишає на зубах темні некрасиві плями. Більш популярною стала ремінералізующая терапія: зуби малюка покривають спеціальним складом, який насичує їх фтором і закриває уражену частину емалі. Це на півроку призупиняє каріозний процес (природний кольору зубів зберігається), а потім процедуру повторюють.

При більш глибокому карієсі необхідно ставити пломбу. Лікування проводять під анестезією. Якщо звичайна пломба не може впоратися з навантаженням на зуб, лікар ставить металеву або пластикову коронку – це дозволить зберегти молочний зуб до його заміни на постійний в 6-8 років.

Коли зуб доводиться виривати?

Позбавлятися від каріозного зуба доводиться рідко, але, якщо він вже зруйнований занадто сильно або саме час для прорізування постійного, цей зуб видаляють. Якщо дитина ще дуже малий, йому поставлять спеціальну пластинку, яка компенсує дефект зубного ряду і не дозволить прикусу порушитися.

Профілактика карієсу молочних зубів

Щоб запобігти карієс у малюків, потрібно дотримуватися профілактичні заходи:

  • 1 Правильно доглядати за дитячими зубами (вміти вибрати зубну щітку, пасту і своєчасно їх застосовувати, регулярно міняючи).
  • 2 Відвідувати стоматолога 2-3 рази на рік, щоб уникнути запущеного карієсу, при якому доводиться видаляти молочний зуб раніше його природного випадання.
  • 3 Встановити правильний режим харчування зі зниженням вживання солодкого і заміною його на тверді фрукти.

Сам дитина в силу віку не в змозі подбати про здоров'я своїх зубів – тому робити це повинні його батьки.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар