Новини та поради
19
лют.

Як правильно вибрати зубну щітку?

Як правильно вибрати зубну щітку?

У щоденному чищенні зубів фігурують дві складові: паста і щітка. І якщо першу користувачі вибирають досить ретельно, то до покупки другої найчастіше ставляться без належної уваги. А адже саме зубній щітці доводиться видаляти наліт, масажувати ясна і бути головним інструментом для усунення бруду і бактерій.

Помилки вибору

Більшість людей вибирає цей предмет гігієни по логотипу, розкрученості бренду, кольором вироби і його ціною. А адже неправильний підбір зубної щітки не просто позбавить вас зручного і безпечного помічника для профілактики захворювань зубів і ясен, а й може стати причиною мікротравм, пошкоджень зубної емалі і навіть розвитку різних захворювань порожнини рота.

Не варто вибирати між « синенький і зеленої в смужку », « 80 і 400 рублями », « новинкою в магазині і часто рекламованої по телебаченню » - Дивитися треба на зовсім інші критерії і характеристики.

Спосіб очищення

За способом впливу можна виділити 3 основні типи зубних щіток:

  • Електричні

Ці вироби відносяться до категорії дорогих. Працюють вони на батарейках або акумуляторах. У таких моделях, крім механічного набору рухів, є і пульсуючий момент (для зняття зубного каменю), а також можливість змінювати режими чищення і швидкість роботи.

Електричні зубні щітки

  • Ультразвукові

Їх принцип роботи ґрунтується на антибактеріальній, ультразвуковому впливі на всю поверхню зубного ряду і ясен. Такі вироби здатні не тільки очищати зуби, але і лікувати ясна, знімати запальні процеси, запобігати появі зубного нальоту і твердих відкладень.

Ультразвукові зубні щітки

  • Механічні

Саме вони найбільш звичні і популярні серед споживачів. Кожна така зубна щітка має низку параметрів, за якими і можна вибрати для себе підходящу.

Механічні зубні щітки

Далеко не всі стоматологи підтримують прогресивні технології у виробництві електричних і ультразвукових зубних щіток. Адже до їх застосування є ряд протипоказань: від стоматитів і гінгівітів до хірургічних втручань в порожнині рота. До того ж, нерідко ці гігієнічні засоби є підробками реальних розробок.

Форма головки

Найбільш результативно очистити зуби можна зубною щіткою з округлою або чашоподібної формою головки розміром 24-30 мм на 8-11 мм (захоплення 2-3 зубів одночасно). Занадто широка площа головки дозволить швидко очистити поверхню, але недостатньо ретельно, занадто вузька – усуватиме наліт дбайливо, якісно (навіть із самих важкодоступних ділянок), але мало хто здатний витратити на гігієну рота більше 15 хвилин.

Тип щетини

Практично всі сучасні зубні щітки зроблені зі штучної щетини. Вони слухняні і довговічні, краще висихають і не схильні до розвитку в них бактерій.

Натуральну щетину сьогодні вибирають тільки люди з алергією на синтетику. Незважаючи на свою екологічність, в таких зубні щітки занадто багато недоліків: щетина легко ламається і вбирає вологу, а вже про розмноження мікроорганізмів і говорити не доводиться.

Ступінь жорсткості щетини

В залежності від ступеня жорсткості можна вибрати 5 типів щетини (це обов'язково фіксується на упаковці зубної щітки):

  • дуже м'яку — ultrasoft, extrasoft, sensitive;
  • м'яку — soft;
  • середню — medium;
  • жорстку — hard;
  • дуже жорстку — extra-hard.

Золотою серединою є зубна щітка середнього ступеня жорсткості.

Дуже м'які і м'які набувають для дітей до 12 років, вагітних і годуючих мам, діабетиків і тих дорослих споживачів, у кого є проблеми з пародонтом, некаріозних поразкою твердої тканини зубів, хворобами слизової рота або кровоточивість ясен.

Жорсткі рекомендовані курцям, любителям міцної кави або чаю, але тільки якщо їх зуби і ясна здорові. Дуже жорсткі щітки допомагають чистити знімні протези, брекети і мости.

Якщо врахувати всі параметри вибору, то можна правильно підібрати зубні щітки для всіх членів сім'ї відповідно до їх віку, стану здоров'я, особливостей будови зубів і їх розташування в ротовій порожнині. Тільки в цьому випадку зубна щітка стане помічником в гігієну зубів і ясен.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар